Dzień Dziadka w Toruniu! Gdzie świętować?

22

STYCZNIA

Dzień Dziadka

Przypadające na 2017 rok dni Dziadka i Dzień Babci przypadają na weekend: sobotę i niedzielę. Jest to zatem doskonała okazja do tego, by spędzić z seniorami cały weekend!

Zanim jednak zaplanujemy spędzenie święta warto sprawdzić, skąd w naszej kulturze wzięło się święto Dnia Dziadka.

Ach, jacyś oni bywają dumni, gdy rodzą się ich wnuki!

Foto CC Flickr/Andy

Byłoby nam miło,
gdybyś polubił nas na Facebooku!

Tradycja przyszła zza oceanu…

Święto Dziadka, w przeciwieństwie do Dnia Babci, przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tak, jak Polska była prekursorem w obchodzeniu Dnia Babci, tak my z kolei zaczerpnęliśmy obchody Dnia Dziadka z USA.

Amerykanie również obchodzą święto Babci i Dziadka tego samego dnia – w jedną z październikowych niedziel (święto ruchome).

Byłeś już w restauracji Kuranty?
Wystaw nam recenzję!

Grill, ognisko – świetna zabawa!

Amerykanie spędzają ten dzień świętując niejednokrotnie na mieście: w restauracjach, barach, ale także organizując grille i ogniska nierzadko w miejscach publicznych.

Czy ta kultura kulinarna ma szansę przenieść się do Polski?

Święto w restauracji

Niedziela, 22 stycznia wydaje się idealna do wizyty w Restauracji Kuranty. Oczywiście – obowiązkowo w obecności seniora (i seniorki!) rodu.

W naszej restauracji przygotowaliśmy pakiet niespodzianek, o których z chęcią opowiemy podczas rezerwacji – aby tej dokonać, wystarczy skorzystać z poniższego formularza kontaktowego lub zadzwonić do nas na wskazany numer.

To co? Chcesz zarezerwować stolik?

Zadzwoń pod 601 422 373

lub napisz do nas:

Poznaj nasze marki!

Gotujemy, ale używamy też ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczka to pliki zapisywane na Twoim dysku - istnieją od zawsze, ale teraz musimy o nich Ciebie informować. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać - my dzięki nim wiemy np. ile osób odwiedziło naszą stronę. Ale nie uzyskujemy żadnych innych, potencjalnie drażliwych dla Ciebie danych.

Zamknij