Dzień Babci uczcij w restauracji!

21

STYCZNIA

Dzień Babci

Nasze kochane, od dziecka wspierające i darzące ogromną miłością babcie mają swoje święto 21 stycznia. Warto tego dnia pamiętać o seniorach w naszych rodach!

Dzień babci obchodzony jest w Polsce w styczniu, w dniu imienin Agnieszki i Patroklesa. Nie jest to święto, które jest głęboko zakorzenione w kulturze: pomysł jego obchodzenia przypadł dopiero na lata 60. XX wieku.

Drukowana prasa “wymyśliła” to święto

Polska była jednym z prekursorów obchodzonych obecnie na całym świecie świąt Babć i Dziadków. W 1964 roku tygodnik Kobieta i Życie zaproponował datę 21 stycznia na święto naszych babć.

Nasze babcie: zawsze uśmiechnięte, niesamowicie cierpliwe i pełne ciepła. 21 stycznia to ich święto!

Foto CC Flickr/Fredrik Enestad

Byłoby nam miło,
gdybyś polubił nas na Facebooku!

<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/Kuranty/" data-tabs="\" data-width="300" data-height="70" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/Kuranty/" class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/Kuranty/">Kuranty Toruń</a></blockquote></div>

Szybko podłapały to inne tytuły, z Expressem Poznańskim na czele, dzięki czemu od 1966 roku możemy już mówić o oficjalnym “Dniu Babci” obchodzonym w naszym kraju.

Wyprzedziliśmy wiele nacji!

Swoje święto ustanowiły również inne kraje, zrobiły to jednak dużo później. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie święto ustanowiono w 1978 r. Jeszcze później w Rosji – dopiero w 2009 r.

W innych krajach święto Dnia Babci przypada na inne daty, niż w Polsce. W USA i Kanadzie to święto ruchome przypadające na jedną z niedziel we wrześniu, w Rosji przypada na 15 października.

Byłeś już w restauracji Kuranty?
Wystaw nam recenzję!

<div id="TA_cdswritereviewlg536" class="TA_cdswritereviewlg"> <ul id="X8Dh0NV2S" class="TA_links Pl9u5b"> <li id="nC88iIijj" class="LiVoQAyV"> <a target="_blank" href="https://pl.tripadvisor.com/"><img src="https://pl.tripadvisor.com/img/cdsi/img2/branding/medium-logo-12097-2.png" alt="TripAdvisor"/></a> </li> </ul> </div> <script src="https://www.jscache.com/wejs?wtype=cdswritereviewlg&uniq=536&locationId=3199691&lang=pl&lang=pl&display_version=2"></script>

Uwielbiasz babcine obiady? A może raz w roku zrobiłbyś wyjątek!

Jasne, że nasze kochane babcie uwielbiają pokazywać nam mnóstwo czułości, również tej “na talerzu”. Może warto jednak tego dnia rozważyć uhonorowanie seniorek w restauracyjnej atmosferze?
Dzień Babci wydaje się idealną datą na zaproszenie seniorki (lub seniorek!) naszych rodów do restauracji. W Kurantach na tę okazję nie zabraknie niespodzianek, dlatego warto już dziś zarezerwować stolik na weekend, w którym obchodzony będzie zarówno Dzień Babci (w sobotę) i Dzień Dziadka (w niedzielę).

To co? Chcesz zarezerwować stolik?

Zadzwoń pod 601 422 373

lub napisz do nas:

Poznaj nasze marki!

Gotujemy, ale używamy też ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczka to pliki zapisywane na Twoim dysku - istnieją od zawsze, ale teraz musimy o nich Ciebie informować. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać - my dzięki nim wiemy np. ile osób odwiedziło naszą stronę. Ale nie uzyskujemy żadnych innych, potencjalnie drażliwych dla Ciebie danych.

Zamknij