Andrzejki w Toruniu – serwujemy najlepszą imprezę w mieście!

29

LISTOPADA

Andrzejki

Obchodzone tradycyjnie z końcem listopada święto św. Andrzeja to okazja do świetnej zabawy w naszym mieście. No i tradycyjnie wiąże się z najlepszą zabawą przedadwentową.

Jest to jedno z niewielu świąt, które w polskiej tradycji wywodzą się z ludowych obrzędów. Element wróżenia tego dnia był początkowo przeznaczony tylko dla niezamężnych pań (panowie na swoje wróżby musieli poczekać do dnia św. Katarzyny), teraz jednak dobra zabawa z przelewaniem wosku przez klucze dostępna jest dla każdego.

Mimo tego, że święto wywodzi się z kultury ludowej, np. w katolickiej Szkocji jest to święto narodowe.

Tak się co rok bawimy w Oberży na zabawie Andrzejkowej!

Foto:  Archiwum gotujemy.pl

Na Facebooku znajdziesz
zdjęcia z imprez! Polub nas!

Andrzejki kiedyś i dziś

Czy od zawsze wróżono poprzez wosk i klucze? Niekoniecznie. Kiedyś święto polegało na poszczeniu przez panienki cały dzień i modłach do św. Andrzeja po to, by w nocy ukazał im się przyszły ukochany.

 

Inną tradycyjną było zerwanie tego dnia gałązki wiśni lub czereśni – jeśli ta następnie zakwitła w Boże Narodzenie oznaczało to, że wkrótce panna pójdzie za mąż.

Byłeś u nas w Oberży?
Wystaw nam recenzję na TripAdvisor!

Gdzie obchodzić Andrzejki w Toruniu?

Teraz na szczęście nie trzeba się głodzić, by dobrze się bawić w Andrzejki! Wśród wielu imprez Andrzejkowych z całą pewnością w Toruniu jesteśmy w stanie polecić tę w restauracji Oberża przy ul. Rabiańskiej.

Coroczna tradycja w tym lokalu obchodzenia hucznie święta św. Andrzeja daje gwarancję wielu godzin spędzonych w doborowym towarzystwie.

Jeśli nie Oberża, to co? Spokojniej będzie zdecydowanie w Kurantach – jeśli zatem ostatnie dni przed adwentem mamy zamiar spędzić na mieście, warto rozpatrzyć odwiedzinę restauracji na Rynku Staromiejskim.

Tak czy siak: my gwarantujemy dobrą zabawę, bez względu na miejsce, które wybierzesz!

Zapraszamy do nas na zabawę Andrzejkową!

Zadzwoń pod 606 664 756

lub napisz do nas:

Poznaj nasze marki!

Gotujemy, ale używamy też ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczka to pliki zapisywane na Twoim dysku - istnieją od zawsze, ale teraz musimy o nich Ciebie informować. Tak naprawdę nie ma się czego obawiać - my dzięki nim wiemy np. ile osób odwiedziło naszą stronę. Ale nie uzyskujemy żadnych innych, potencjalnie drażliwych dla Ciebie danych.

Zamknij